top of page
  • kwiatyagaty

Dekoracja ogrodu na wesele

Wesele w plenerze? Jeśli marzysz o tym, aby świętować ten wyjątkowy dzień w otoczeniu przyrody, ogród może okazać się idealnym miejscem na organizację przyjęcia. Ale jak sprawić, aby ten plenerowy ślub stał się naprawdę magiczny? Kluczem jest odpowiednie dopracowanie dekoracji weselnych. W poniższym artykule podpowiemy, jak za pomocą kilku elementów stworzyć niezapomnianą scenerię na ogrodowe wesele. Zacznijmy więc od podstaw i zanurzmy się w świat pięknych dekoracji, które podkreślą wyjątkowość tego dnia.


Podstawowe zasady wyboru dekoracji do ogrodowego wesela


Kiedy zastanawiasz się nad dekoracją ogrodu na wesele, pamiętaj przede wszystkim o spójności z otoczeniem. Ogród to miejsce, które już samo w sobie oferuje wiele piękna – kwiaty, drzewa, śpiew ptaków. Dlatego warto postawić na dekoracje, które w naturalny sposób wpisują się w krajobraz, a nie przysłaniają go.

Kolejną ważną kwestią jest komfort gości. Pomyśl o miejscach cienistych podczas upalnych dni czy o osłonach przed ewentualnym deszczem. Ostatecznie, niezależnie od piękna dekoracji, to dobre samopoczucie gości będzie kluczem do udanego wesela w plenerze.

wesele w ogrodzie

Naturalne ozdoby weselne do ogrodu - Kwiaty i roślinność


Kwiaty to esencja każdego wesela, a w przypadku wesela w ogrodzie możemy je wykorzystać podwójnie. Nie ograniczaj się jedynie do bukietów na stołach. Pomyśl o kwiatowych łukach, girlandach czy nawet dekoracyjnych ścieżkach z płatków róż.

Oprócz kwiatów warto również zastanowić się nad innymi roślinami. Paprocie, mchy czy trawy ozdobne mogą stać się uzupełnieniem kwiatowych kompozycji, dodając głębi i różnorodności dekoracjom. Pamiętaj, aby wszystkie wybory były spójne z charakterem ogrodu oraz stylizacją wesela.


Oświetlenie na wesele w ogrodzie – magia światełek i lampionów


Oświetlenie odgrywa kluczową rolę w tworzeniu atmosfery podczas wesela w plenerze. Gdy słońce chowa się za horyzontem, to właśnie światełka, lampiony czy świeczniki tworzą magiczny nastrój. Wielką popularnością cieszą się choćby girlandy z drobnymi światełkami LED, które można zawiesić na drzewach, pergolach czy nawet rozłożyć na trawniku.

Lampiony – zwłaszcza te unoszące się w powietrzu – mogą stać się nie tylko elementem dekoracyjnym, ale także atrakcją dla gości. Warto również rozważyć umieszczenie świeczników w strategicznych miejscach, takich jak przy wejściu na teren przyjęcia czy wzdłuż ścieżek.

bukiet ślubny - wesele w ogrodzie

Praktyczne i stylowe dodatki weselne – od mebli po tekstylia


Kiedy mowa o weselu w ogrodzie, nie można zapomnieć o praktycznych elementach, jak meble. Wybierając je, warto postawić na takie, które będą nie tylko funkcjonalne, ale także estetyczne. Drewniane ławki, stylowe krzesła czy hamaki mogą stać się integralną częścią dekoracji weselnej.

Do dekoracji ogrodu na wesele wykorzystaj tekstylia, które potrafią dodać charakteru każdej przestrzeni. Delikatne obrusy, serwetki, a może nawet tekstylne girlandy? Wybór tkanin w odpowiednich kolorach i wzorach może znacząco wpłynąć na ogólny nastrój weselnego przyjęcia w ogrodzie. Pamiętaj o spójności z innymi elementami dekoracji oraz o komforcie gości – unikaj tkanin, które mogą być problematyczne w czyszczeniu czy łatwo się gniotą.


7 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page