• kwiatyagaty

Ile kosztuje bukiet ślubny?

Zaktualizowano: 1 cze

Nie zliczę, ile razy usłyszałam już: jaka jest cena bukietu ślubnego? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Jeśli byliście na spotkaniu z florystką, wiecie już, że cena bukietu ślubnego i dekoracji sali weselnej zależy od wielu czynników.


Cena bukietu ślubnego zależy od:

- sezonowości

- rodzaju kwiatów

- ilości kwiatów, lub ilości dekoracji

- wielkości bukietu lub dekoracji


Ile więc może kosztować taki bukiet ślubny? Moi klienci zazwyczaj pytają o konkrety - zupełnie mnie to nie dziwi! Też lubię znać konkrety :)


Koszt bukietu ślubnego


Przykładowo bukiet ślubny z poniższego zdjęcia kosztowałby ok. 280 zł (w chwili pisania tego postu).


Ilość kwiatów w bukiecie ślubnym


Jeśli zaś wybierzecie bukiet np. z samych róż, czy piwonii, ta cena będzie niższa- około 200-220 zł. Im więcej musimy wykorzystać kwiatów w bukiecie, tym będzie on droższy. Cena bukietu ślubnego zależy więc głównie od ilości kwiatów.


Sezonowość kwiatów i ich rodzaj


Kolejnym aspektem jest sezonowość. Bukiet ślubny z konwalii będzie kosztował w maju ok. 250 zł, ale w grudniu... nawet 500 czy 600 zł. A dlaczego? Jeśli musimy importować kwiaty spoza sezonu, to ich cena będzie automatycznie kilkukrotnie wyższa. Pomyślcie - import ich z Holandii kosztuje, uprawa, światło, specjalne warunki dla rośliny by zakwitła poza sezonem - również kosztują. Dlatego więc cena bukietów ślubnych i dekoracji ślubnych poza sezonem jest wyższa.


Jakie bukiety ślubne są najdroższe?


Najdroższe zdecydowanie będą bukiety egzotyczne, lub boho. Bukiet ślubny boho - jak pewnie się domyślacie, składa się z wielu gatunków kwiatów. Dlatego jego cena przekroczy zazwyczaj 300 zł. Bukiety egzotyczne - cóż, importowane kwiaty egzotyczne są drogie, bo są importowane. :)


A ile kosztuje dekoracja sali weselnej? Jaka jest cena dekoracji kościoła?


To pytanie słyszę równie często i również nie ma jednej odpowiedzi. Pojedyńcza dekoracja na salę weselną może kosztować 160 zł, lub nawet i 1000 zł, albo i więcej. Wszystko zależy od tego z czego jest zrobiona, jak duża, jakie kwiaty. Podobnie sprawa się ma z kościołami i plenerami.


Mam nadzieję, że chociaż trochę rozjaśniłam Wam ceny bukietów ślubnych i ceny dekoracji na salę i do kościoła. Możemy też sporządzić dla Was bezpłatną wycenę:


www.kwiatyagaty.pl


cena bukietu ślubnego

74 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie