top of page
  • kwiatyagaty

Jakie kwiaty na dzień kobiet?

Zaktualizowano: 15 lut 2022

Przyznam, że będę bardzo stronnicza pisząc ten artykuł, głównie dlatego, że dzień kobiet kojarzy mi się obdarowywaniem kobiet głównie kwiatami ;) Z racji profilu mojej działalności będę Was gorąco namawiać do sprezentowania Waszym kobietom właśnie takiego podarku! :)


Czy wiecie dlaczego w ogóle obchodzimy dzień kobiet ? To święto wywodzi się jeszcze z lat 90-tych- jego obchody mają początek w Ameryce, w roku 1910, kiedy to pracownice zakładów odzieżowych wyszły na ulicę i zapoczątkowały strajk. Z roku na rok, ta tradycja nabierała na sile, a Pierwsze obchody Narodowego Dnia Kobiet odbyły się 28 lutego 1909 r. w Stanach Zjednoczonych. Warto znać genezę tego dnia :)


Obecnie dzień kobiet co roku jest symbolicznym świętem, o którym pamiętają prawie wszyscy Panowie. Często również obdarowują oni nie tylko najbliższe swojemu sercu wybranki, ale np. matki, teściowe, czy przyjaciółki.


Jakie kwiaty wybrać na dzień kobiet?


Moim zdaniem każde kwiaty będą miłym podarunkiem dla Pań w tym dniu, najpopularniejsze jednak są wciąż: róże, tulipany, lub kolorowe, wiosenne bukieciki. Chętnie również kupowane są wtedy hiacynty i inne kwiaty cebulowe w doniczce, lasy w słoiku.


Jaki kolor kwiatów na dzień kobiet?


Cóż, co roku jest zdecydowany trend na czerwień. Gorąco Was jednak namawiam do wybrania kolorowych bukietów. Dlaczego? Między innymi dlatego, że róża czerwona corocznie ma wywindowaną cenę, z racji dużego popytu na ten rodzaj kwiatów.


Jakie dodatki do bukietu?


Często wybieranymi dodatkami są małe baloniki (wplecione w bukiet), czekoladki lub wino. Jestem pewna jednak, że Wasze kobiety ucieszą się z każdego drobnego gestu w ich święto! :)


Nie wiesz jakie kwiaty na dzień kobiet wybrać? Napisz do nas! Pomożemy z wyborem kwiatów i dostarczymy je za Ciebie :)


jakie kwiaty na dzień kobiet

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page