top of page
  • kwiatyagaty

Kwiaty na stół weselny Pary Młodej - jakie wybrać?

Dekoracja sali weselnej wymaga jednoznacznego wyróżnienia stołu, przy którym zasiądzie Młoda Para. Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem są w tym przypadku kwiaty. Ozdoba stołu Pary Młodej to najważniejszy bukiet na sali, z którym korespondują kwiaty na pozostałych stołach.


Jak powinny wyglądać kwiaty na stół weselny Pary Młodej? O czym pamiętać zamawiając bukiet? Czy ozdoba stołu Pary Młodej musi spełniać konkretne kryteria?


Bukiet na stół weselny: Jak powinien wyglądać?


Powszechnie przyjęło się, że ozdoba stołu Pary Młodej powinna być najbardziej okazała ze wszystkich ozdób i dekoracji ślubnych sali weselnej. To przekłada się przede wszystkim na rozmiar wiązanki oraz sposób jej aranżacji. Floryści prześcigają się w pomysłach. Były już rozłożyste kompozycje kwiatowe, były bukiety w koszach, bukiety w szkle, wianki na stół… Możliwości w tym zakresie są praktycznie nieograniczone. Wiązanki powstają w oparciu o tradycyjne kwiaty na ślub, egzotyczne rośliny, a coraz częściej także owoce. Można zatem zaryzykować stwierdzenie, że w kwestii aranżacji stołu weselnego obowiązuje pełna dowolność. Na co w takim razie zwrócić uwagę wybierając dekoracje ślubne i bukiet?


piękny bukiet na stół weselny pary młodej

Zamawiając kwiaty na stół weselny warto mieć na uwadze konwencję wesela. Inny bukiet będzie pasował do wesela w stylu boho, a inny do przyjęcia utrzymanego w stylu glamour. Dobrą praktyką jest również zamawianie bukietu po wyborze pozostałych dekoracji. Alternatywnie dekoracje weselne można dopasować do wcześniej zamówionego bukietu. Należy przy tym pamiętać, że dobry florysta jest w stanie przygotować praktycznie dowolną wiązankę i wkomponować w bukiet także elementy charakterystyczne dla pozostałych dekoracji. Mogą to być drewniane serca, dekoracje z napisami i wiele innych.


Czy ozdoba stołu Pary Młodej musi mieć postać bukietu?


Tradycyjnie to bukiet wskazywał miejsca, przy których zasiądzie Młoda Para. Dlatego był duży, strojny i widoczny praktycznie od razu po wejściu do sali. Obecnie Młodzi coraz częściej decydują się na dekoracyjne ścianki ślubne za stołem weselnym. Ścianka przyjmuje postać dekoracji ściennej sensu stricte lub niezależnej konstrukcji. Jest to charakterystyczny element dekoracji sali, który w sposób jednoznaczny komunikuje położenie stołu weselnego i miejsca Pary Młodej. Decydując się na dużą ściankę z kwiatów lub panel dekorowany roślinami Para Młoda może znacząco zredukować rozmiar ozdoby na stół lub całkowicie z niej zrezygnować na rzecz innych elementów dekoracyjnych przeplatanych kwiatami. Kryształków konfetti, płatków róż, girland… Rynek akcesoriów ozdobnych jest bardzo bogaty i zróżnicowany. To pozwala na tworzenie naprawdę nietuzinkowych i niebanalnych dekoracji stołów w różnych stylach.


kwiaty na stół weselny pary młodej, duży, kolorowy

Czy kwiaty na stół Państwa Młodych mogą bazować na Jej ulubionych?


Przyszła Panna Młoda często jeszcze przed rozmową z florystą rezygnuje z wiązanki ze swoich ulubionych kwiatów. Wynika to z ogólnego przekonania, że tylko niektóre gatunki kwiatów nadają się do tego celu. Istotną rolę przy wyborze kwiatów na stół Pary Młodej odgrywa również symbolika. Kwiatem od lat królującym w wiązankach ślubnych i bukietach jest biała róża. Biała róża symbolizuje szlachetne uczucia i niewinność. Pary, które chcą podkreślić romantyczny charakter swojego uczucia decydują się również na czerwone róże. W sezonie wiosennym na stołach weselnych królują tulipany. Są postrzegane jako symbol nowych możliwości i zmiany, a także symbol nadziei i zaufania. Fani egzotyki sięgają natomiast po orchidee. Popularne storczyki można zaaranżować na wiele sposobów tworząc eleganckie i wysublimowane ozdoby na stół Pary Młodej, a po zakończeniu uroczystości zabrać z sobą do domu.

Pary Młode zainteresowane ozdobą stołu weselnego, czy całej sali weselnej zapraszamy serdecznie do kontaktu z naszą pracownią.


ozdoba za stołem Państwa Młodych

kwiaty na stół weselny pary młodej


31 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page