top of page
  • kwiatyagaty

Obrazy z mchu

Zaktualizowano: 16 lis 2022

Zapewne nieraz słyszeliście już o obrazie z mchu. Obraz z mchu chrobotka bije teraz rekordy popularności. Nasza pracownia również tworzy piękne obrazy na zamówienie dla osób indywidualnych czy też do firm.

Dlaczego jest aż tak kultowy? Przede wszystkim dlatego, że wygląda jak żywy, chociaż nie wymaga pielęgnacji. Utrzymuje swój koloryt teoretycznie przez 2 lata, ale w praktyce dużo dłużej. W dotyku jest miękki, delikatny. Obraz z mchu jest idealnym rozwiązaniem dla wnętrz firmowych i domowych.


Obraz z mchu na prezent


Obrazy z mchu chrobotka to też wspaniały pomysł na warsztaty firmowe. Własnoręcznie stworzony obraz może długo cieszyć nasze oczy w naszym domu. Może być też wspaniałym prezentem dla kogoś. A dobrze wiemy, że najlepsze są prezenty hand-made, dane od serca :)

Obrazów z mchu nie trzeba podlewać. Wręcz nie należy tego robić! Wtedy możemy zniszczyć strukturę mchu chrobotka.


Obraz z mchu chrobotek


Dlaczego mech w obrazie wygląda jak żywy, przez tyle czasu? Sekret długowieczności mchu tkwi w stabilizacji. Mech chrobotek jest rośliną stabilizowaną. Oznacza to, że wszystkie substancje są "wyciągane" z mchu i stabilizuje się go na nowo. Coś jak mumia ;)


Hola, hola! Ale przecież mech jest pod ochroną?


To prawda, w Polsce mech jest pod ochroną. Mech stabilizowany nie pochodzi jednak z upraw leśnych. Nie jest zbierany w lasach, przez co nie niszczymy tym samym runa leśnego. Mech chrobotek lub inne mchy stabilizowane, pochodzą ze specjalnych upraw mchu, które później poddają go procesowi stabilizacji.


Jak dbać o obraz z mchu?


W skrócie- nie dotykamy! ;) Nie stawiamy go w bezpośrednim sąsiedztwie promieni słonecznych. Nie podlewamy, nie ustawiamy również w pomieszczeniach z wysoką wilgotnością. Ściana z rozproszonym słońcem będzie dla niego dobrym miejscem.


Obraz z mchu i drewna


Oferujemy piękne obrazu z mchu i drewna, które są klasyką. Również częste jest dodawanie innych ozdób komponujących się dobrze z mchem. Nasi klienci najczęściej zamawiają obrazy z mchu do biura lub na recepcje do firmy, a także jako prezent dla najbliższych.

W ofercie warsztatów florystycznych posiadamy także tworzenie obrazów z mchu. Takie warsztaty to świetny pomysł na urozmaicenie firmowych imprez. Warsztaty prowadzimy także dla mniejszych grup.

Interesują Cię warsztaty z mchu chrobotka? Działamy na terenie Warszawy i okolic. Pisz do nas!


obraz z mchu chrobotkabottom of page