• kwiatyagaty

Obrazy z mchu

Zaktualizowano: 1 cze

Zapewne nieraz słyszeliście już o obrazie z mchu. Obraz z mchu chrobotka bije teraz rekordy popularności. Dlaczego jest aż tak kultowy?

Przede wszystkim dlatego, że wygląda jak żywy, chociaż nie wymaga pielęgnacji. Utrzymuje swój koloryt teoretycznie przez 2 lata, ale w praktyce dużo dłużej. W dotyku jest miękki, delikatny. Obraz z mchu jest idealnym rozwiązaniem dla wnętrz firmowych i domowych.


Obraz z mchu na prezent


Obrazy z mchu chrobotka to też wspaniały pomysł na warsztaty firmowe. Własnoręcznie stworzony obraz może długo cieszyć nasze oczy w naszym domu. Może być też wspaniałym prezentem dla kogoś. A dobrze wiemy, że najlepsze są prezenty hand-made, dane od serca :)

Obrazów z mchu nie trzeba podlewać. Wręcz nie należy tego robić! Wtedy możemy zniszczyć strukturę mchu chrobotka.


Obraz z mchu chrobotek


Dlaczego mech w obrazie wygląda jak żywy, przez tyle czasu? Sekret długowieczności mchu tkwi w stabilizacji. Mech chrobotek jest rośliną stabilizowaną. Oznacza to, że wszystkie substancje są "wyciągane" z mchu i stabilizuje się go na nowo. Coś jak mumia ;)


Hola, hola! Ale przecież mech jest pod ochroną?


To prawda, w Polsce mech jest pod ochroną. Mech stabilizowany nie pochodzi jednak z upraw leśnych. Nie jest zbierany w lasach, przez co nie niszczymy tym samym runa leśnego. Mech chrobotek lub inne mchy stabilizowane, pochodzą ze specjalnych upraw mchu, które później poddają go procesowi stabilizacji.


Jak dbać o obraz z mchu?


W skrócie- nie dotykamy! ;) Nie stawiamy go w bezpośrednim sąsiedztwie promieni słonecznych. Nie podlewamy, nie ustawiamy również w pomieszczeniach z wysoką wilgotnością. Ściana z rozproszonym słońcem będzie dla niego dobrym miejscem.


Obraz z mchu i drewna


Oferujemy piękne obrazu z mchu i drewna, które są klasyką. Również częste jest dodawanie innych ozdób komponujących się dobrze z mchem. Nasi klienci najczzęściej zamawiają obrazy z mchu do biura lub na recepcje do firmy a także jako prezent dla najbliższych. W ofercie warsztatów florystycznych posiadamy także tworzenie obrazów z mchu. Takie warsztaty to świetny pomysł na urozmaicenie firmowych imprez. Warsztaty prowadzimy także dla mniejszych grup.

Interesują Cię warsztaty z mchu chrobotka? Pisz do nas!


obraz z mchu chrobotka14 wyświetleń