top of page
  • kwiatyagaty

Bukiet ślubny - piwonie

Zaktualizowano: 2 kwi

Piwonie, dzięki swojej urodzie i subtelnemu, słodkiemu zapachowi, od lat cieszą się ogromną popularnością w świecie florystyki, szczególnie w kontekście ceremonii zaślubin. Nasze Klientki bardzo często decydują się na bukiety ślubne z kwiatami piwonii. Do kompletu można dobrać również butonierkę z piwonią, a także wykorzystać piwonie w dekoracjach sali weselnej.


Piwonie we florystyce ślubnej


Piwonie kwitną od maja do czerwca. Czasami możemy je również spotkać w kwietniu, lub lipcu.. Te kwietniowe i lipcowe są importowane z Holandii. Piwonia lub inaczej Peonia, ma wiele ciekawych odmian kolorystycznych. Często wykorzystuje się je na ślubach, w dekoracjach ślubnych i weselnych. Bukiety ślubne z piwoniami pachną przepięknie, pasują do wielu sukien, mają piękny, pełny kształt. Czy wiedzieliście, że są żółte piwonie? Ciężko je dostać, ale to jedna z bardzo ciekawych odmian kolorystycznych! Oprócz żółtych mamy też: różowe w wielu odcieniach, koralowe, białe, czerwone, malinowe. Najczęściej tworzymy bukiety ślubne z białych piwonii. Osobiście uwielbiam piwonie. To jeden z moich ulubionych kwiatów.


bukiet ślubny z białych piwonii

Różnorodność piwonii


Jedną z głównych zalet powonii jest ich niezwykła estetyka. Duże, pełne kwiaty o delikatnych płatkach dostępne są w szerokiej gamie kolorów - od bieli i pastelowych różów po intensywne czerwienie i burgundy. Taka różnorodność pozwala na dopasowanie bukietów ślubnych z piwoniami do praktycznie każdej kolorystyki i stylu ślubu, od romantycznych po bardziej nowoczesne aranżacje.


Piwonie na ślub w okresie wiosenno-letnim


Warto pamiętać, że piwonie są kwiatami sezonowymi, z największą dostępnością w późnej wiośnie i na początku lata. To sprawia, że są idealnym wyborem na śluby organizowane w tym okresie, kiedy to można skorzystać z ich naturalnego piękna i świeżości. Ich sezonowość dodaje także bukietom pewnego rodzaju ekskluzywności i uroku.


Piwonie w bukiecie ślubnym z innymi kwiatami


Bukiety ślubne z piwoniami mogą występować zarówno w formie monokompozycji, gdzie królują same piwonie, jak i w połączeniu z innymi kwiatami. Doskonale komponują się z różami, eustomami, frezjami czy też z delikatnymi zieleniami, takimi jak eukaliptus czy fern. Taka różnorodność pozwala na tworzenie unikalnych i spersonalizowanych aranżacji, które będą odzwierciedlały osobowość i preferencje Młodej Pary.


Piwonie - kwiaty przynoszące małżeństwu dobrobyt i radość


Piwonie, znane również pod łacińską nazwą Paeonia, to rośliny, które od wieków zajmują wyjątkowe miejsce w kulturze i tradycji wielu narodów. W starożytnej Grecji były symbolem bogactwa i szczęścia, a w Chinach - nobliwości i honoru. Ich bogata symbolika sprawia, że doskonale wpisują się w kontekst ślubny, będąc uznawanymi za kwiaty przynoszące małżeństwu dobrobyt i radość.bukiet ślubny z różowych peonii

bukiet ślubny pastelowy piwonie193 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page