top of page
 • kwiatyagaty

Bukiet ślubny z gipsówki

Gipsówka – co to jest za kwiat?


Gipsówka, znana także jako „oddech panny młodej” (Gypsophila), to niewielka roślina z rodziny goździkowatych. Charakteryzuje się drobnymi, białymi lub różowymi kwiatkami, które tworzą lekkie, puszyste chmurki. Gipsówka jest popularna na całym świecie, głównie ze względu na swoją delikatność i uniwersalność. Często używana jako wypełniacz w bukietach, może również pełnić rolę głównego kwiatu w bukiecie ślubnym, tworząc subtelne, lecz efektowne kompozycje. Wykorzystywana jest także w dekoracji kościoła na ślubie lub w bukietach dla rodziców czy też we wiankach komunijnych.


Cechy charakterystyczne gipsówki


 • Delikatność: Jej drobne kwiatki nadają bukietom lekkości i subtelności.

 • Trwałość: Jest stosunkowo trwała i długo utrzymuje świeżość, co jest istotne w przypadku ślubnych kompozycji.

 • Uniwersalność: Łatwo łączy się z innymi kwiatami i pasuje do różnych stylów aranżacji.

 • Łatwość w uprawie: Jest łatwa do uprawy i dostępna przez większość roku.


bukiet ślubny z bordowymi różami
Kolorowa gipsówka

Styl ślubu a gipsówka


Bukiet ślubny z gipsówki jest niezwykle wszechstronny i pasuje do wielu stylów ślubnych:

 • Styl Boho - gipsówka doskonale komponuje się z luźnymi, naturalnymi aranżacjami, które charakteryzują styl boho. Jej delikatność podkreśla lekkość i swobodę, typową dla tego stylu.

 • Rustykalny - w aranżacjach rustykalnych, gipsówka jest często używana w połączeniu z innymi polnymi kwiatami, co nadaje bukietom sielski, naturalny charakter.

 • Vintage - styl vintage, z jego miłością do nostalgicznych i klasycznych motywów, ceni prostotę i elegancję gipsówki, która w połączeniu z innymi kwiatami tworzy romantyczne kompozycje.

 • Minimalistyczny - w bukietach minimalistycznych gipsówka często występuje solo, podkreślając subtelność i elegancję prostych form.


Dlaczego warto wybrać bukiet ślubny z gipsówki?


 1. Wszechstronność: możliwość łączenia gipsówki z innymi kwiatami i stylami aranżacji sprawia, że jest ona niezwykle uniwersalna. Pasuje do niemal każdej koncepcji ślubnej, od boho po minimalistyczną.

 2. Trwałość: kwiaty gipsówki są trwałe i długo utrzymują świeżość, co jest niezwykle ważne podczas długiego dnia ślubu. Nie wymagają specjalnych warunków do zachowania swojego wyglądu.

 3. Koszt: gipsówka jest stosunkowo niedroga w porównaniu z innymi kwiatami, co pozwala na stworzenie pięknych i efektownych bukietów bez nadmiernego obciążania budżetu ślubnego.

 4. Symbolika: gipsówka często symbolizuje czystość, niewinność i wieczną miłość, co czyni ją idealnym wyborem na ślub.

 5. Prostota i elegancja: gipsówka jest kwiatem, który mimo swojej prostoty, potrafi stworzyć niezwykle elegancką kompozycję. Jej subtelność dodaje bukietowi klasy i wyrafinowania.
1 wyświetlenie0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page