top of page
  • kwiatyagaty

Bukiety ślubne z róż

Bukiety ślubne z róż to klasyka, która nigdy nie wychodzi z mody. Róże, będące symbolem miłości i piękna, od wieków stanowią centralny element wielu kompozycji florystycznych, zwłaszcza tych ślubnych. Ich wszechstronność, różnorodność kolorów oraz możliwość łatwego łączenia z innymi kwiatami sprawiają, że róże są idealnym wyborem dla par pragnących dodać elegancji i romantyzmu swojej uroczystości. Jak wykorzystać różnorodność kolorów róż oraz jakie kwiaty najlepiej łączyć z różami, aby stworzyć wymarzony bukiet ślubny?


pastelowy bukiet ślubny, róże białe i różowe
Bukiet ślubny z róż białych i jasno różowych

Różnorodność kolorów róż w bukietach


Kolory róż mogą mieć różne znaczenia i nadawać bukietom ślubnym odmiennych charakterów. Najczęściej wybierane kolory róż w bukietach to:


  • Białe róże symbolizują czystość, niewinność i nowe początki, dlatego są często wybierane przez panny młode pragnące podkreślić tradycyjny charakter ceremonii.

  • Czerwone róże to kwintesencja miłości i namiętności, idealne dla par chcących wyrazić głębokie uczucia.

  • Różowe róże mogą symbolizować wdzięczność, podziw i radość, stanowiąc delikatniejszą alternatywę dla czerwonych róż.

  • Żółte róże niosą ze sobą energię i ciepło, często interpretowane jako symbol przyjaźni i radości, co może dodać bukietowi ślubnemu poczucie optymizmu.bukiet ślubny z bordowymi różami
Bukiet ślubny z róż jasnoróżowych i bordowych

Bukiet ślubny z róż w połączeniu z innymi kwiatami


Róże doskonale komponują się z wieloma innymi kwiatami, tworząc różnorodne i złożone kompozycje. Przedstawiamy ciekawe połączenia róż w bukietach:


  • Róże i eukaliptus: Dodanie gałązek eukaliptusa do bukietu z róż nada mu świeżości i lekkości. Zielone listki eukaliptusa pięknie kontrastują z barwami róż, tworząc nowoczesny, elegancki bukiet.

  • Róże i peonie: Połączenie pełnych, okazałych peonii z eleganckimi różami to przepis na romantyczny i luksusowy bukiet ślubny. To połączenie, które zachwyca swoją teksturą i bogactwem form.

  • Róże i lawenda: Dodanie do bukietu delikatnych gałązek lawendy wprowadzi element dzikości i niezwykłego aromatu. To połączenie, które może nadać bukietowi prowansalskiego uroku.

  • Róże i frezje: Frezje z ich delikatnym zapachem i wyglądem doskonale uzupełniają róże, tworząc elegancki i subtelny bukiet ślubnyBukiet ślubny z róż jasnych w połączeniu z innymi kwiatami

Bukiet ślubny z różami jasno pomarańczowymi i różowymi


Ślubny bukiet - róże różowe i białe

Bukiet ślubny z dodatkiem różowych róż

Bukiet ślubny jasny z dodatkiem róż

Bukiet ślubny z dodatkiem róż

fioletowy bukiet ślubny
Fioletowy bukiet ślubny z udziałem fioletowych róż

9 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page